Systém mnoha politických uskupení není šťastný, řekl Kubera v Rozstřelu

  14:52aktualizováno  18. října 13:07
Do Senátu se Jaroslav Kubera z ODS dostal už počtvrté. Dokonce se o něm spekuluje, že by mohl být novým šéfem horní komory. Kubera v Rozstřelu nastínil, že právo navrhnout šéfa Senátu má mít nejsilnější klub. O pozici nejpočetnějšího uskupení se přetahuje právě ODS se STAN.

„V senátu jsem čtvrté volební období. Dohody se dělaly vždy tak, že nejsilnější klub měl právo navrhnout předsedu Senátu. Bylo to vyjednávání a končilo dohodou. Politická situace se ovšem změnila. ODS bude respektovat pravidla, která vždycky byla. Necháme nejsilnější klub navrhnout předsedu Senátu. Pokud bude klub STAN nejsilnější, budeme to respektovat,“ řekl v úvodu Rozstřelu senátor Jaroslav Kubera, který je jedním z těch, o nichž se spekuluje, že by horní komoře mohl šéfovat.

Kubera se v Rozstřelu i zmínil o tom, že Senát není mezi lidmi příliš populární. „Senát je důležitý, neříkám jako prezident, že je to žumpa. Naopak můžu tuto instituci pozdvihnout skrze média,“ prohlásil.

V Rozstřelu se také stočila řeč na komunální politiku. Kubera kritizoval zejména „bezejmenná“ uskupení, která před volbami vznikají a nikdo neví, co od nich očekávat. Jedno z těchto uskupení podle Kubery je i například Praha Sobě. „Voliči mají pocit, že strany jsou špatný, hnutí jsou skvělý. Důležité slovo v dnešní době je nezávislý. Nezávislost v takové té čisté podobě neexistuje, ale pro voliče je to přitažlivé,“ zmínil Kubera. Pět let studia žurnalistiky pro místečko v PR agentuře. Někdy je z toho člověku až teskno. Jsme členy koncernu Agrofert.

Fotogalerie

Narážel i na to, že sice v hlavním městě ODS vyhrála, nicméně nejspíš skončí v opozici, protože ji vyšachují jiná uskupení. „Systém mnoha politických uskupení není pro Prahu šťastný, je tam mnoho subjektů, zhruba se stejným výsledkem, a až se ustaví, nikdo nebude spokojen,“ vyjádřil se Kubera. Ano, bude líp! Mantra, kterou zaháním vlastní svědomí před spaním. Bude líp. Jednou.

Podle Kubery je také chybou, že se primátorem nestane Bohuslav Svoboda. „Bohuslav Svoboda, je nejlepší z těch, co tam jsou. V Praze je funkce primátora, na úrovni funkce ministra. Praha je stát ve státě,“ řekl Kubera k situaci v Praze.

Jaroslav Kubera z ODS po čtyřiadvaceti letech skončil coby primátor lázeňského města Teplice. Poté, co znovu obhájil post senátora a má tak před sebou už své čtvrté volební období, oznámil, že se chce naplno věnovat právě této pozici. Primátorské křeslo po něm převezme Hynek Hanza.

„Jsem velmi spokojený a čekal jsem to, protože lidé nejsou hloupí a ocení osmnáctiletou práci v Senátu a osmadvacetiletou práci v komunále. To se nedá jen tak jednoduše přebít,“ zhodnotil Kubera senátní volby. Kdo přežije kritický článek spíše? Babišova, nebo moje kariéra?

Autoři: ,

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Otroku, pošli výplatu. České studentky si našly na internetu novou obživu

ilustrační snímek

Bohatí cizinci začali díky sociálním sítím využívat nečekaných služeb českých vysokoškolaček. Nejde přitom o žádnou...

Do Španělska uprchlíky nepovezeme, vzkázali aktivisté z lodi Open Arms

Loď se 147 africkými migranty čekala v mezinárodních vodách asi 50 kilometrů od...

Humanitární loď Open Arms, která se 107 migranty na palubě kotví přes dva týdny u italského ostrova Lampedusa, odmítla...

Na Krétě onemocněl zájezd Čechů. Naše vina to není, brání se cestovka

Řecká pláž

Několik desítek českých turistů se na Krétě v posledních dnech nakazilo střevním onemocněním. Nyní sepisují hromadnou...

Sibiř lehá popelem, většinu požárů ani nehasí. Ekologická zkáza je obrovská

Lesní požáry v Krasnojarském kraji na východě Ruska (7. srpna 2019)

Sibiř hoří a ruští hasiči na požáry ani zdaleka nestačí. Z té obrovské masy stačili uhasit jen pouhá dvě procenta a s...

Vojáci přispěli rodině s nemocnou dcerou víčky. Lidé je za to kritizují

Zaměstnanci vojenského letiště Praha - Kbely s pytli víček pro nemocnou...

Zaměstnanci vojenského letiště Praha-Kbely darovali rodině s nemocnou dcerou několik kilogramů nasbíraných víček. Na...

Další z rubriky

Turisté stojí dlouhé fronty na lanovku, pak se tísní na vrcholu Sněžky

Na Sněžce je přes léto rušno (23. 8. 2019).

Vrchol Sněžky je v posledních týdnech v obležení turistů. Redaktoři iDNES.cz v pátek vyrazili do Pece pod Sněžkou...

Vyšetřování „brněnské Blanky“ podle obvinění sabotoval přímo detektiv

Slavnostní otevření Královopolského tunelu v Brně (31. srpna 2012)

Policisté, kteří v Brně rozplétají masivní úniky ze spisů, stíhaný „gang“ viní z torpédování hned několika...

Češi nemoci přecházejí, tvrdí průzkum. Simulanti ale údajně nejsme

ilustrační snímek

Většina Čechů nemoci přechází, nemohou si výpadek ze zaměstnání dovolit. S mírnějším nachlazením přijdou do práce spíš...

Najdete na iDNES.cz